OTICON MORE™ – WIĘCEJ WOLNOŚCI. WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI.

Oticon More™ to najnowsza flagowa rodzina aparatów słuchowych firmy Oticon. Więcej pojawia się tam, gdzie zakończył się Opn S, rozwijając filozofię BrainHearing™ firmy Oticon dzięki głębokiej sieci neuronowej (DNN), która działa na pokładzie nowej platformy przetwarzania dźwięku Polaris firmy Oticon.

Co to wszystko oznacza dla Ciebie?

Oticon twierdzi, że nowe podejście oparte na DNN ułatwi „cieszenie się, śledzenie i prowadzenie rozmów”. Najnowsze badania przeprowadzone przez Centrum Badań Audiologii Stosowanej Oticon sugerują, że More zapewnia 15% lepsze rozumienie mowy i mniejszy wysiłek słuchowy w porównaniu z Opn S.

Najważniejsze cechy nowej platformy Polaris:
15% wzrost rozumienia mowy*
16x większa zdolność do wykonywania zaawansowanych algorytmów*
Podwójna szybkość obliczeń*
64-kanałowe przetwarzanie dźwięku
Wbudowana głęboka sieć neuronowa (DNN)

*W porównaniu z poprzednią generacją, Velox S

 

 

Więcej informacji o rodzinie

Dostępne są dwa modele odbiornika w kanale (RIC) Oticon More — miniRITE-R i miniRITE-T. -R jest ładowalny, podczas gdy -T jest zasilany bateriami o rozmiarze 312. Oba modele mają cewkę telefoniczną i przełącznik kołyskowy do zmiany głośności i innych ustawień. Oba modele oferują również strumieniowe przesyłanie dźwięku z iPhone’a i systemu Android oraz prowadzenie rozmów przez zestaw głośnomówiący przez Bluetooth. Oba modele są dostępne w 8 kolorach.

 

Strumieniowe przesyłanie dźwięku i łączność

Jeśli chodzi o łączność, More jest znakomitym wykonawcą. Nowa rodzina produktów jest kompatybilna z pełnym zestawem urządzeń bezprzewodowych Oticon (z wyjątkiem CROS) i dobrze współpracuje z większością nowoczesnych smartfonów. More jest również przyszłościowy, w tym sensie, że będzie działać z nowym protokołem Bluetooth LE Audio, który obiecuje zapoczątkować nową erę solidnego strumieniowego przesyłania dźwięku.

Oticon ma bardzo ugruntowane doświadczenie w tworzeniu doskonałych urządzeń Made For iPhone (MFi), a wraz z More wprowadza jednokierunkową transmisję dźwięku z urządzeń z systemem Android 10 i Bluetooth 5.0 za pośrednictwem nowej funkcji przesyłania strumieniowego audio w systemie Android dla aparatów słuchowych (ASHA). 

Dla tych, którzy chcą łączyć się z innymi urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth, takimi jak laptopy, muszą kupić Oticon ConnectClip. Urządzenie połączy się z dowolnym urządzeniem audio Bluetooth i będzie przesyłać wysokiej jakości dźwięk o niskim opóźnieniu do aparatów słuchowych. ConnectClip może być również używany do prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym. Jeśli wolisz nie kupować ani używać akcesorium do łączenia się z laptopem lub prowadzenia rozmów przez zestaw głośnomówiący, rozważ Phonak Paradise jako świetny produkt alternatywny.

Aplikacja Oticon On
Aplikacja Oticon On służy jako centralny punkt sterowania nowoczesnymi aparatami słuchowymi Oticon. Aplikacja pozwala kontrolować głośność, przełączać się między programami dźwiękowymi, sprawdzać poziom naładowania baterii i regulować EQ do strumieniowego przesyłania dźwięku. Oprócz pełnienia funkcji pilota, aplikacja oferuje szereg innych funkcji:

 • Używaj telefonu jako zdalnego mikrofonu
 • Uzyskaj dostęp do dźwięków łagodzących szumy uszne
 • Kontroluj inne akcesoria bezprzewodowe, takie jak EduMic lub ConnectClip
 • Ustaw spersonalizowane cele słuchania
 • Pozwól swoim aparatom słuchowym uruchamiać urządzenia IoT
 • Otrzymuj powiadomienia w swoich aparatach słuchowych z urządzeń IoT

CROS na jednostronną głuchotę 

Oticon oferuje CROS i CROS PX z możliwością ładowania dla tych, którzy muszą przesyłać dźwięk ze słabszego ucha do lepszego ucha. Obie opcje mogą być używane w konfiguracjach CROS lub BiCROS, gdzie CROS jest używany, gdy lepsze ucho ma normalny słuch, a BiCROS jest używany, gdy lepsze ucho wymaga wzmocnienia. CROS i CROS PX są kompatybilne z More i wieloma innymi bezprzewodowymi modelami aparatów słuchowych Oticon.

Lepsze wrażenia słuchowe dzięki BrainHearing™

Tradycyjne aparaty słuchowe są zaprojektowane tak, aby skupiały się na dźwiękach dochodzących z przodu. Oticon More™ to pierwszy na świecie aparat słuchowy, który daje mózgowi pełną perspektywę dźwiękową, pozwalając Ci słyszeć więcej dźwięków wokół Ciebie. Korzyści More™ obejmują:

 • Śledź wiele rozmów i wybierz, na czym się skupić
 • Uzyskaj dostęp do znaczących dźwięków w swoim otoczeniu i nadaj im sens
 • Uzyskaj niezrównane rozumienie mowy w hałaśliwym otoczeniu
 • Usłysz więcej przy mniejszym wysiłku
 • Automatycznie dostosuj się do dźwięku w swoim otoczeniu i uzyskaj spersonalizowane wrażenia słuchowe

Pionierska technologia w Oticon More™

Do tej pory aparaty słuchowe były budowane przy użyciu prostych reguł stworzonych przez człowieka i kategoryzowały je na mowę lub hałas, przepuszczając cały hałas lub skupiając się tylko na jednym źródle. MoreSound Intelligence™ (przełomowa technologia stojąca za Oticon More™) oferuje najnowszą technologię aparatów słuchowych w 4 częściach:

 • DNN : gromadzi więcej informacji o dźwiękach wokół ciebie, aby zapewnić wyraźniejszy i bardziej autentyczny obraz krajobrazu dźwiękowego
 • MoreSound Intelligence™: procesor za kulisami, który uporządkuje przychodzące dźwięki i zdecyduje, które dźwięki i głosy mają być traktowane priorytetowo i dostarczane do Ciebie
 • MoreSound Amplifier™: dostarcza informacje do mózgu, zapewniając sześciokrotnie wyższą rozdzielczość niż w poprzednich aparatach słuchowych, zapewniając najczystsze możliwe dźwięki dostępne w Oticon
 • Platforma Polaris™: mały chip w aparatach słuchowych More™, który zapewnia dwukrotnie większą prędkość niż inne aparaty słuchowe, co oznacza, że dźwięki szybciej docierają do uszu i mózgu
 

Oto niektóre z wielu zalet aparatów słuchowych Oticon More:

 • Oticon More™ sprawia, że dźwięki dostarczane do mózgu są do 60% czystsze
 • Najlepsze wzmocnienie mowy i redukcja szumów tła w technologii aparatów słuchowych
 • Zintegrowany z najnowszą sztuczną inteligencją aparatów słuchowych z Deep Neural Network
 • Sztuczna inteligencja została przeszkolona za pomocą 12 milionów scen dźwiękowych z prawdziwego życia
 • Scena dźwiękowa jest skanowana 500 razy na sekundę
 • Działa płynnie w różnych środowiskach słyszenia
 • Aparaty można ładować – pełną moc na cały dzień uzyskuje się po 3 godzinach, 30 minut ładowania wystarcza na sześć godzin.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

AUDIOMED APARATY SŁUCHOWE

ul. M. Reja 16/18 lok. 2

87-800 Włocławek

tel: 54 426 25 85,   604 479 703

Social Media