Oticon Opn Play™

Otwórz
swoje dziecko
na świat
dzięki Oticon Opn Play

Oticon Opn Play pomaga Twojemu dziecku być

radośniejszym dzieckiem

 

   Jako rodzic prawdopodobnie masz wiele pytań: Jak Twoje dziecko poradzi sobie w przedszkolu lub szkole? Czy znajdzie przyjaciół? Jak niedosłuch wpłynie na jego przyszłość? 

Dzięki Oticon Opn Play jest wreszcie najnowocześniejszy aparat słuchowy, który pozwala dziecku uczyć się, rosnąć, bawić i prosperować. Otwórz swoje dziecko na świat, niech się bawi, śmieje się z rówieśnikami i marzy o przyszłości tak, jak każde inne dziecko.

Dlaczego tak ważne jest, by dziecko słyszało?

Rozwój dziecka zaczyna się od chwili narodzin. Dlatego im wcześniej wykryje się ubytek słuchu u dziecka i zacznie działać, tym lepiej. Twoje wsparcie oraz najlepsze aparaty słuchowe, narzędzia i techniki mogą zapewnić dziecku lepszą przyszłość. 

Mowy uczymy się, rejestrując dźwięki. Dziecko odbiera słowa, które słyszy w swoim otoczeniu. Jednakże nie tylko rozwój języka zależy od zdolności dziecka do słyszenia. Słyszenie wpływa także na naukę czytania i pisania oraz w znacznym stopniu decyduje o rozwoju umiejętności społecznych. Aby nauczyć się mówić, dziecko musi wyraźnie słyszeć innych, a także siebie. W przypadku dzieci z ubytkiem słuchu rozwój mowy jest często opóźniony. Na kolejnych etapach życia - od niemowlęcia, przez wiek szkolny i nastoletni - dziecko niedosłyszące staje przed takimi samymi wyzwaniami jak rówieśnicy, którym musi sprostać.

Nie tylko moc, ale i jakość dźwięku

 

Choć przyczyna ubytku słuchu ma miejsce w początkowym odcinku drogi słuchowej - w uszach, to prawdziwe skutki są zauważalne w mózgu. To mózg nadaje znaczenie dźwiękom, dlatego musi być stymulowany, aby odpowiednio się rozwijał. Uszy odbierają dźwięki i przesyłają je do mózgu, który je przetwarza, by nadać im znaczenie. 

Aparaty słuchowe firmy Oticon z wyjątkową techniką BrainHearing™ 

koncentrują się na zapewnienie mózgowi dziecka możliwie

najczystszego dźwięku, aby słyszało jak najlepiej.

 

     Dzięki nowym aparatom Oticon Opn Play odchodzimy od konwencjonalnych dookólnych i kierunkowych technologii, które mogą albo przeciążać, albo ograniczać młode umysły.

Obsługiwany przez nową rewolucyjną Platformę Velox S™ i OpenSound Navigator ™, Oticon Opn Play zapewnia dzieciom pełny dostęp do bogatego i zbalansowanego pejzażu dźwiękowego 360 °. Isototą jest poprawa rozumienia mowy w hałasie i maksymalizacja uczenia się przez umożliwienie dostępu do najważniejszych dźwięków. Przełomowy OpenSound Optimizer™ wykrywa i zapobiega sprzężeniom zwrotnym, nawet przed ich wystąpieniem. Czy dziecko potrzebuje zamkniętej wkładki czy otwartego protezowania, OpenSound Optimizer zapewnia pełną elastyczność dopasowania dla optymalnego wzmocnienia i
głośności. Dzięki temu proaktywnemu zapobieganiu sprzężeniom zwrotnym system ten optymalizuje słyszalność dla lepszego rozwoju języka zapewniając do 6 dB więcej zysku, aby dać dzieciom do 25% więcej sygnałów mowy. Niezależne badania pokazują, że Oticon Opn Play zapewnia optymalny sygnał mowy dla mózgu. Udowodniono, że OpenSound Navigator zapewnia
do 30% lepsze rozumienie mowy. Ponadto doświadczenie otwartego dźwięku zmniejsza wysiłek związany ze słuchaniem.

Daj swojemu dziecku lepsze możliwości uczenia się

 

Dzieci są ciekawi odkrywania otaczającego ich świata. Część tego odkrycia odbywa się przez ich uszy. Jednak dzieci z ubytkiem słuchu potrzebują więcej pomocy w nauce słów i rozwijaniu umiejętności społecznych i językowych. Im wcześniej otrzymają pomoc, tym lepiej.

Tak zwane uczenie się przypadkowe ma miejsce, gdy dzieci słyszą, co się wokół nich mówi, a nie poprzez bezpośrednie nauczanie. Dlatego ważne jest, aby dzieci mogły wydobywać mowę z hałasu w tle. Oticon Opn Play zapewnia Twojemu dziecku z ubytkiem słuchu odpowiednie warunki, aby nadać sens dźwiękowi.

Jak Twoje dziecko może uzyskać dostęp do dźwięku

w zakresie 360º

 

      Funkcja OpenSound Navigator ™ otwiera świat Twojego dziecka. Daje dziecku 360 ° dostęp do świata i pomaga dziecku odróżnić znaczący dźwięk od nieistotnego niepokojącego dźwięku, bez zmniejszania dźwięków otoczenia ważnych dla przypadkowego uczenia się i bezpieczeństwa.

OpenSound Navigator ułatwia mózgowi podejmowanie decyzji, kogo i czego słuchać, i zwracanie uwagi w razie potrzeby. Jest to doskonałe wsparcie, gdy dziecko jest w szkole, na placu zabaw lub w ruchu ulicznym.

Oticon Opn Play zapobiega irytującym sprzężeniom zwrotnym

przed ich wystąpieniem

 

  Zapewnienie dzieciom potrzebnego wzmocnienia może powodować denerwujące gwizdy, gdy coś zbliży się do aparatu słuchowego. Nazywamy to sprzężeniem zwrotnym. 

Rosnące uszy i sytuacje, w których dzieci bawią się, przytulają lub zakrywają uszy takimi rzeczami jak czapki, mogą stworzyć ten irytujący dźwięk. Kiedyś zarządzanie nim było trudne - aż do Oticon Opn Play.

Przełomowa proaktywna technologia Oticon Opn Play zapobiega temu sprzężeniu zwrotnemu, zanim nastąpi, bez uszczerbku dla jakości i czystości dźwięku. Pozwala to dziecku na łatwe śledzenie konwersacji, co jest niezbędne dla rozwoju języka, dziecko nie musi martwić się o irytujące „piski”.

Aparaty słuchowe Opn Play

Rodzina produktów o wysokiej wydajności

Ty i twoje dziecko możecie wybrać spośród czterech różnych stylów, każdy dostosowany do ubytku słuchu od łagodnego do ciężkiego: tradycyjny styl BTE, małe i dyskretne style miniRITE  oraz nowy miniRITE R, najnowocześniejszy akumulator  litowo-jonowy o dyskretnej konstrukcji.

Opn Play występuje w 12 kolorach, aby dyskretnie uzupełnić włosy i skórę lub by były jasne i kolorowe. Dostępna jest również zabawna kolekcja ozdobnych naklejek, dzięki którym Twoje dziecko może dodać własną osobowość do aparatów słuchowych.

Daj swojemu dziecku lepsze możliwości uczenia się

 

      W porównaniu z dziećmi z prawidłowym słuchem, dzieci z ubytkiem słuchu mają większe trudności w postrzeganiu mowy i rozwijaniu umiejętności językowych w hałasie. Daj swojemu dziecku przewagę edukacyjną dzięki Oticon EduMic. EduMic i Opn Play współpracują ze sobą, aby pomóc pokonać wyzwania w klasie, zapewniając stabilny i wyraźny dostęp do głosu nauczyciela.

Łączenie dziecka ze światem

 

Oticon Opn Play bezproblemowo łączy się z nowoczesnymi smartfonami i tabletami. Dzięki opcjonalnemu ConnectClip aparat słuchowy dziecka zamienia się w wysokiej jakości zestaw słuchawkowy. Daje to dziecku dostęp do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego muzyki, filmów, połączeń telefonicznych i innych treści ze smartfonów, tabletów i laptopów.

ConnectClip

Zdalny mikrofon ConnectClip firmy Oticon ułatwia dziecku komunikowanie się z przyjaciółmi i rodziną w miejscach, w których występuje odległość lub hałas.

Rozwiązania w klasie

Opn Play oferuje szeroką gamę opcji łączności w klasie, aby wspomóc naukę, w tym zapewnić wyraźny dostęp do dźwięku i głosu nauczyciela za pomocą Oticon EduMic.

Aplikacja Oticon ON

Aplikacja oferuje szeroki zakres funkcji ułatwiających sterowanie i używanie aparatów słuchowych Opn Play.

Zaprojektowany, aby sprostać próbie dzieciństwa

Oticon Opn Play oferuje wyjątkową ochronę słuchu bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i samopoczucia dziecka.

Solidność

Zaprojektowany z myślą o aktywnym życiu i bezpieczeństwie dzieci.

Komora baterii odporna na manipulacje

Pomaga trzymać baterię poza zasięgiem ciekawskich palców.

Certyfikat IP68

Zapewnia odporność na kurz i wodę, aby wytrzymać wilgoć i zmienne temperatury.

Bez alergenów

Nie obejmuje ponad 200 potencjalnie szkodliwych materiałów, w tym ftalanów. Również pomalowany farbą biokompatybilną i całkowicie hipoalergiczny.

 

Oświetlenie LED dla pełnego spokoju ducha

Daje opiekunom i nauczycielom wizualne potwierdzenie, że bateria działa poprawnie.

 

KONTAKT

Audiomed Aparaty Słuchowe 

tel. 54 426 25 85,   604 479 703

mail: biuro@audiomed24.pl

ul. Reja 16/18, lokal 2

87-800 Włocławek