Zastosowana w aparatach słuchowych Signia Exprience nowa technologia YourSound zapewnia najwyższy poziom przetwarzania dźwięku przy pomocy czujników akustyczno-ruchowych. YourSound mierzy więcej aspektów dźwięku niż kiedykolwiek wcześniej. Po raz pierwszy bierze również pod uwagę to, jak ruch wpływa na nasze słyszenie w różnych sytuacjach. Nowej generacji czujniki akustyczne lokalizują źródło dźwięku, wykrywają własny głos użytkownika, kalkulują stosunek sygnału do szumu oraz wiele więcej. Przez zbieranie większej ilości informacji o środowisku akustycznym, przetwarzana przestrzeń dźwiękowa jest o wiele bardziej precyzyjna i szczegółowa. Aparaty słuchowe nieustannie monitorują środowisko, w którym w danej chwili pacjent znajduję się i dobierają jak najlepsze współczynniki obróbki dźwięku, żeby mowa była najbardziej zrozumiała. Na wykresie niżej pokazano nowe elementy analizy i obróbki sygnału.

 

 

Badania pokazują, że użytkownicy aparatów Signia Xperience statystycznie dużo lepiej rozumieją mowę oraz odczuwają mniejszy wysiłek słuchowy, gdy mowa dochodzi z bocznego kierunku, zarówno podczas poruszania się i w bezruchu w porównaniu do innych współczesnych aparatów słuchowych klasy premium. 

 

Stosunek Sygnału do hałasu (SNR)

Stosunek Sygnału do hałasu (SNR) porównuje dominujący sygnał mowy z poziomem hałasu w danym środowisku. Jeżeli aparaty słuchowe mogą dobrze zanalizować SNR, to mogą odpowienio zarządzać działaniem funkcji, jak kierunkowość czy redukcja hałasu. W przypadku słabego SNR te funkcje będą działać bardziej intensywnie, zaś gdy SNR jest korzystny użytkownik uzyska więcej zadowolenia z powodu słabiej działającej reducji hałasu i kierunkowości.

Dynamiczne przetwarzanie przestrzeni dźwiękowej DSP (Dynamic Soundscape Processing) oblicza stosunek pomiędzy poziomem hałasu otoczenia a sygnałem mowy, nawet w środowiskach o nikim poziomie hałasu.

 

Kierunek Przód / Tył

Detektor kierunkowości przód / tył analizuje kierunek, z którego docierają sygały mowy i hałasów.  Jest to nowy system przetwarzania kierunkowego, który obuusznie reguluje tłumienie z każdej strony aby uzyskać najlepszy stopień rozumienia mowy. DSP identyfikuje kierunki, z których dochodzą sygnały mowy i hałasu co dostarcza lepszej informacji w zakresie siły działania mikrofonów kierunkowych w kombinacji z otoczeniem przestrzennym. 

Niezależnie od sytuacji Signia Xprience optymalizuje zrozumiałość mowy z każdego kierunku oraz redukuje wysiłek słuchowy.

                                         

Osiągnięcie mistrzowsko dopasowanego dźwięku

 

Dynamic Soundscape Processing

Dynamiczne przetwarzanie przestrzeni dźwiękowej dostarcza naturalnego dźwięku i mowy w każdej sytuacji, nawet podczas ruchu.

 

Own Voice Processing

Przetwarzanie własnego głosu optymalizuje naturalne słyszenie własnego głosu użytkownika.

Signia Xperience - dostępne modele

 

Aparaty ładowalne

KONTAKT

Audiomed Aparaty Słuchowe 

tel. 54 426 25 85,   604 479 703

mail: biuro@audiomed24.pl

ul. Reja 16/18, lokal 2

87-800 Włocławek