Signia Pure Charge&Go AX

Signia Pure AX

Signia Styletto AX

 

        Pure Charge&Go AX to najnowszy flagowy produkt Signia i pierwszy produkt, wprowadzony na nową platformę Augmented Xperience (AX). Wprowadzony na rynek w maju 2021r. Pure Charge&Go AX oferuje kilka zalet w stosunku do swojego poprzednika, Pure Charge&Go X.

 

Pure Charge&Go AX w skrócie

 • Nowa kompatybilność smartfonów z Androidem
 • Dwa procesory do oddzielnego przetwarzania mowy i dźwięków otoczenia
 • 110% wzrost szybkości przesyłania dźwięku binauralnego w nowym e2e wireless 4.0*
 • 60% redukcja latencji obuusznej*
 • 22% wydłużenie czasu pracy akumulatora*
 • Zwiększony zakres dynamiki wejścia
 • Obecnie oferowany tylko w stylu RIC, zarówno z cewką tele, jak i bez niej oraz w wersji CROS.
 • Dostępne w 3 różnych poziomach technologii, 7AX, 5AX i 3AX, przy czym 7 zapewnia największą liczbę kanałów i technologii.

W porównaniu z poprzednią generacją produktu, platformą Xperience (X).

Poza standardowymi cechami aparatów słuchowych w branży, takich jak kierunkowość, redukcja szumów, klasyfikacja scen odsłuchowych i dostępność aplikacji na smartfony przyjrzyjmy się bliżej niektórym kluczowym cechom produktu :

Kompatybilność ze smartfonami

Charge&Go Pure AX oferuje kompatybilność zarówno z Apple, jak i Androidem. Kompatybilność z Androidem jest pierwszą dla Signii, ale łączność z Androidem jest dostępna od jakiegoś czasu u innych producentów. To duży krok dla firmy, ponieważ to około 90% polskiego rynku smartfonów to Android. Przesyłanie strumieniowe w systemie Android odbywa się za pośrednictwem protokołu ASHA (przesyłania strumieniowego dźwięku w aparatach słuchowych). 

Mikrofony w Charge&Go Pure AX nie pełnią funkcji wejścia podczas rozmowy przez telefon. Podczas rozmowy nadal musisz mówić do telefonu. Dotyczy to jednak większości producentów aparatów słuchowych (wyjątkiem jest Phonak Paradise). StreamLine Mic to osobno kupowane akcesorium, które umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych w trybie głośnomówiącym za pomocą Pure AX Signia. Akcesorium pełni również funkcję zdalnego mikrofonu.

Augmented Focus™

Według firmy Signia po raz pierwszy zastosowano dwa oddzielne procesory w celu przetwarzania dźwięku, który chcesz słyszeć, na przykład rozmowy, niezależnie od hałasu otoczenia. Od dawna narzekają użytkownicy aparatów słuchowych, że aparaty słuchowe wzmacniają wszystkie dźwięki jednakowo; ta technologia ma na celu umożliwienie skupienia się na dźwiękach, które chcesz słyszeć, przy minimalnym hałasie w tle. Osiąga się to poprzez przetwarzanie dźwięku dochodzącego z przodu słuchacza oddzielnie od dźwięku dochodzącego z tyłu. Oczywistym celem jest poprawa rozumienia mowy w środowiskach o dużym hałasie, takich jak restauracje.

Zdolność do ładowania

Signia od dawna oferuje ładowalne aparaty słuchowe i nadal udoskonala tę funkcję w tym nowym produkcie. Pure Charge&Go AX ma wbudowane akumulatory litowo-jonowe, które zapewniają do 36 godzin użytkowania w przypadku korzystania z większego modelu (T AX) z cewką telefoniczną (cewka T) lub do 24 godzin w przypadku mniejszego modelu bez T -wersja cewki (AX). Obejmuje to 5 godzin czasu przesyłania strumieniowego, co może szybciej wyczerpać baterie. Dostępne są trzy różne ładowarki w zależności od potrzeb i preferencji: standardowa ładowarka Pure, ładowarka przenośna i ładowarka Dry&Clean.

ładowarki signia

Ładowarki Signia Pure Charge&Go AX

Rozszerzony zakres dynamiczny
Dynamiczny zakres sygnału wejściowego przetwornika analogowo-cyfrowego może mieć znaczący wpływ na jakość dźwięku, zwłaszcza w przypadku głośnych dźwięków wejściowych. Aparaty słuchowe Pure AX mają wyższy limit wejściowy 117 dB, co powinno poprawić jakość głośnych dźwięków. Dla tych, którzy lubią muzykę i/lub mogą śpiewać ten rozszerzony zakres dynamiki powinien być ulepszeniem w stosunku do poprzednich generacji aparatów słuchowych. Oznacza to, że te głośne dźwięki nie będą przytłumione i powinny brzmieć wyraźniej i bardziej naturalnie.

Przetwarzanie własnego głosu (OVP™)
Ta funkcja pozwala również na oddzielne przetwarzanie własnego głosu. Dla wielu użytkowników aparatów słuchowych dostosowanie się do brzmienia własnego głosu może być trudne. W końcu nie jesteśmy przyzwyczajeni do słuchania wzmacniania naszych głosów. Dzięki OVP Twój głos jest rozpoznawany przez aparaty słuchowe, a następnie minimalizowany, aby zapewnić komfort słyszenia; odbywa się to bez poświęcania dźwięków, które musisz usłyszeć. Obecnie Signia jest jedyną firmą, która oferuje tę technologię (dostępną również w produktach poprzedniej generacji — platformie Xperience) i dla tych, którzy zmagali się z dźwiękiem własnego głosu w aparatach słuchowych, może to być istotna funkcja w ogólnej poprawie zadowolenia. Należy zauważyć, że OVP jest możliwe tylko w przypadku dopasowania binauralnego (oba uszy) i oba aparaty wymagają zdolności kierunkowej. Innymi słowy, do wykonania OVP potrzebne są 4 mikrofony. Na przykład jeden aparat słuchowy na prawym/lewym uchu nie byłby w stanie zaoferować tej funkcji.

Akustyczne czujniki ruchu
Czujniki te były również dostępne w poprzedniej generacji instrumentów i rozpoznają, kiedy jesteś w ruchu i automatycznie modyfikują sposób stosowania automatycznej kierunkowości. Myślenie tutaj jest takie, że będąc w ruchu, możesz chcieć słyszeć głosy z innych kierunków niż tylko przed tobą. Należy pamiętać, że mikrofony kierunkowe ograniczają wzmocnienie z boku i z tyłu słuchacza przy założeniu, że patrzysz na osobę, z którą rozmawiasz. Jeśli jednak na przykład idziesz, możesz chcieć słyszeć osobę po swojej lewej lub prawej stronie. Ta funkcja rozpoznaje Twój ruch i odpowiednio dostosowuje przetwarzanie sygnału. Dla tych, którzy są aktywni w grupach, może to być korzystne i pozwoli pozostać zaangażowanym w rozmowę.

Asystent Signia
Ta funkcja jest częścią aplikacji Signia dostępnej zarówno na smartfony Apple, jak i Android i umożliwia dostosowanie aparatów słuchowych w rzeczywistych sytuacjach. Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana, aby dowiedzieć się, jakie korekty są wprowadzane w jakich środowiskach, co powoduje zmiany w programowaniu, które odzwierciedlają Twoje preferencje i możliwości słyszenia. Pozwala to na spersonalizowane dostrojenie aparatów bez konieczności powrotu do protetyka słuchu (HHCP). W badaniu przeprowadzonym przez Signia 80% uczestników zgłosiło poprawę tego, jak dobrze słyszeli, a 93% stwierdziło, że korzystanie z Asystenta Signia poprawiło ich ogólną satysfakcję podczas słuchania w trudnym środowisku. 

 Nowe słuchawki 3.0

Przeprojektowane odbiorniki, połączenia elektryczne i kopułki do uszu dla nowych RIC Pure Charge&Go AX zapewniają lepsze utrzymanie aparatu w kanale słuchowym i lepszą kosmetykę dzięki nowemu ergonomicznemu projektowi. Nowy wzmocniony przewód elektryczny  w celu zwiększenia ogólnej wytrzymałości. Dostępne są również nowe końcówki i nakładki, które powinny dostosować się do szerokiej gamy kształtów i rozmiarów uszu, a także potrzeb akustycznych.

Terapia szumów usznych

Signia oferuje szeroką gamę instrumentów, które oferują opcje rozwiązywania problemów związanych z szumami usznymi, a Pure Charge&Go AX nie jest wyjątkiem. Dostępnych jest wiele rodzajów sygnałów, w tym dźwięki fal oceanicznych i kilka rodzajów szumów statycznych, takich jak szum biały i szum różowy. Dostępna jest również „Terapia wycięcia” z konfigurowalnym wycięciem pasma dźwięku, która jest unikalna dla marki Signia. 

Mniejszy rozmiar

Signia zauważa, że jest to ich najmniejszy dostępny ładowalny produkt RIC (wersja bez cewki tele) i, jak wspomniano powyżej, nie zmniejsza to żywotności baterii ani mocy obliczeniowej.

Plusy platformy AX

 • Nowa kompatybilność z Androidem (dostępna również z kilkoma innymi firmami)
 • Nowe, przeprojektowane odbiorniki i kable, które poprawią wygląd i ogólną trwałość urządzenia. Dostępny w wielu poziomach mocy, w tym o dużej mocy (HP)
 • Nowy AugmentedFocus może poprawić łatwość słuchania i jakość dźwięku
 • OVP jest unikalny dla marki Signia i dla niektórych może mieć duży wpływ na ogólną satysfakcję z używania aparatów słuchowych poprzez poprawę jakości i komfortu własnego głosu
 • Rozszerzony zakres dynamiki sygnału wejściowego, który powinien poprawić jakość dźwięku dla głośnych dźwięków, w tym muzyki
 • Sprawdzona ładowalność dzięki 3 różnym opcjom ładowarek i doskonałej żywotności baterii na jednym ładowaniu
 • Dostępność CROS
 • Dostępność cewki T
 • Terapia szumów usznych, w tym terapia wycięcia
 •  Signia Assistant, korzystne dla osób, które mają trudności z dostaniem się do gabinetu w celu bezpośrednich korekt ustawień aparatów lub wymagają częstych zmian programowych

Wady platformy AX

 • Brak rozmów w trybie głośnomówiącym bez użycia akcesorium
 • Brak funkcji „dotknięcia” do inicjowania przesyłania strumieniowego
 • Brak możliwości rozpoczęcia/zatrzymania przesyłania strumieniowego za pomocą urządzenia na poziomie ucha
 • Brak opcji pediatrycznych, takich jak blokowanie drzwiczek baterii, dioda kontrolna dla rodzica
 • OVP wymaga dopasowania obuusznego, w którym oba aparaty słuchowe są kierunkowe

Pure Charge&Go AX

Styletto AX

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

AUDIOMED APARATY SŁUCHOWE

ul. M. Reja 16/18 lok. 2

87-800 Włocławek

tel: 54 426 25 85,   604 479 703

Social Media